SKOTSKO 2014

Termín:     5. – 14. června 2014

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prostějova v 16.00, večer ve 21.55 odlet z Krakova, přílet do Edinburghu ve 23.45, ubytování u letiště v hotelu Premium Inn Edinburgh Airport.

2. den: Ráno do 8.30 vyzvednutí auta a potom úvodní prohlídka Edinburghu – hrad Edinburgh Castle, projdeme se i po vyhlášené Royal Mile. Zbytek dne strávíme poznáváním oblasti jižně od Edinburghu – opatství Melrose, Jedburgh a případně Dryburgh Abbey, stejné ubytování.

3. den: Cestou do Glasgow navštívíme hrad ve Stirlingu a vodní výtah Falkirk Wheel. Ve Falkirku první exkurze v palírně whisky. Ubytování v Glasgow v hotelu IBIS, krátká podvečení prohlídka centra.

4. den: Palírna Glengoyone a dále pak průjezd oblastí The Trossachs kolem jezera Loch Lomond do Fort William, zde podle časových možností tzv. Neptunovy schody. Nocleh vč. snídaně v soukromí v Onich, cca 20 km J od Fort William.

5. den: Poznávání přírodních krás Skotska – ostrov Sky. Cestou na ubytování zastávka u Eilean Donan Castle, nocleh s anglickou snídaní v soukromí v Drumnadrochitu.

6. den: Okolí Drumnadrochitu + jezero Loch Ness: v případě příznivého počasí poznáme přírodní krásy a ev. i túra v údolí Glen Affric, možnost golfu, hrad Urquhart Castle, stejné ubytování v Drumnadrochitu.

7. den: Město a okolí Inverness: některá z pálenic u Inverness (Dalmore?), pevnost Fort George, opět možnost golfu, nocleh se snídaní v hotelu Albert Inn v Nairn.

8. den: Pohoří Grampiany (přizpůsobíme se počasí) a palírny Dallas Dhu a Glenfiddich, výroba sudů ve Spregsite Cooperage, nákupy v Tomintoul, přesun a nocleh se snídaní v soukromí v Perthu.

9. den: Přjezd do Edinburghu, ubytování v centru Edinburgu v soukromí – Dalry Gusthouse se snídaní, odpoledne navštívíme Rosslyn Chapel známou z filmu Šifra mistra Leonarda.

10. den: Dokončení prohlídky Edinburghu, osobní volno, vrácení auta, odlet v 17:15, přílet do Krakova ve 21:05, předpokládaný návrat do Prostějova kolem půlnoci.

Cena zájezdu:    informace v CK

ラブドール