LETNÍ SPORTOVNÍ KURZ RAKOUSKO – SALZA

Termín:     18. – 22. června 2018

Charakteristika: Sportovní vodácký kurz s tábořením pod stany na jednom místě. Cílem kurzu je seznámit účastníky s technikou a taktikou jízdy, bezpečností na vodě, jízdou na nafukovacích kanoích, zásadami pobytu v přírodě a v neposlední řadě také poznání přírodních krás Rakouska. Spí se ve vlastních stanech, během kurzu se studenti stravují z vlastních zásob, eventuálně mohou využít místní obchod nebo restauraci.

Popis místa: Obec Wildalpen leží v údolí řeky Salzy jižně od pohoří Hochschwab, mezi známým poutním místem Mariazell a zimním střediskem Hochkar. Od Zlína je vzdálena asi 400 km, z hraničního přechodu Hatě je to přibližně 220 km. Doprava je zajištěna luxusními busy, které zůstávají po celou dobu pobytu na místě a každý den nás doprovázejí na jednotlivých úsecích plavby.

Sjížděná řeka, délka, zabezpečení: Salza protéká severní částí spolkové země Štýrsko mezi dvoutisícovými vrcholy. Jedná se patrně o nejpěknější rakouskou řeku, která zaručuje během sezony dostatečný vodní stav, nenajdeme zde žádné umělé jezy či další výtvory lidské činnosti. Dle vodního stavu se sjíždí až 50 km v pěti etapách, některé zajímavé úseky i několikanásobně, vše na nafukovacích samovylévacích gumových člunech zn. RIO nebo YUKON pro dvě osoby. Odborně vyškolení a zkušení instruktoři jsou zde k dispozici v počtu podle platných školských předpisů – tedy jeden instruktor na pět lodí studentů.

Obtížnost toku: WW I – III podle vodního stavu.

Tábořiště: Ubytování na celý týdenní pobyt je zajištěno ve velmi dobře vybaveném kempu v obci Wildalpen. Najdeme zde čisté umývárny s teplou vodou a WC, sušárnu, jednoduchou společenskou místnost, k dispozici gril + dřevěné uhlí na steakování, míče, společenské hry…

Zajišťované vybavení: Lodě RIO, YUKON, pádla, vesty, neopreny, přilby, elektrická nafukovala, pumpy; gril, míče, hry.

Nutná výbava: Studenti potřebují vlastní stan, spacák a karimatku nebo nafukovací matraci, ve skupinkách vařiče + drobné nádobí s příbory, jídlo na 5 dnů, na vodu plavky, staré tenisky, dále doporučujeme triko s krátkým rukávem a „šusťákovou“ bundu s dlouhým rukávem proti případnému spálení, sluneční brýle. Do kempu běžné oblečení pro pobyt v přírodě.

Cena zájezdu (4 noci v kempu a 5 dní na vodě):     5.200,- Kč

Tato cena zahrnuje dopravu, poplatek za kemp a el. proud ve Wildalpenu, půjčovné vodáckého materiálu, sportovní připojištění léčebných výloh v zahraničí a odpovědnosti za škodu, DPH a služby odborných instruktorů. Nezahrnuje náklady na stravu!

ラブドール