EXPO 2015 – MILÁN

Termín:     4. – 9. května 2015

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prostějova v 6.00, celodenní přejezd cca 900 km přes Rakousko do Itálie, ubytování ve Veroně v hotelu IBIS; podle chuti a časových možností případná večerní procházka nebo prohlídka některého z měst po trase.

2. den: Po snídani prohlídka Verony a další program podle počasí: A) výjezd lanovkou do masivu Monte Baldo a zde turistika nebo B) prohlídka MalcesineSirmione a BergamaUbytování v hotelu 5 Vie poblíž Bergama.

3. den: Po snídani odjezd do Milána a celodenní návštěva Světové výstavy EXPO 2015 – tématem pro tento rok se stalo heslo Feeding the Planet, Energy for Life – Uživit planetu, energie pro život. Stejné ubytování u Bergama.

4. den: Milán a okolí: v centru města Dóm s výstupem na střechu, opera La Scala a další pamětihodnosti, odpoledne návštěva světoznámého okruhu v Monze. Stejné ubytování.

5. den: Přesun do Rakouska, podle počasí výběr ze dvou tras: A) cesta přes Como a pak přes Švýcarsko podél Innu: Sv. Mořice s případnou turistikou nebo B) prohlídky Bolzana a Brixenu, přejezd přes Brennerský průsmyk + večerní prohlídka Innsbrucku. Zde ubytování v penzionu Alpina.

6. den: Přesun cca 640 km do ČR, návrat na Moravu v odpoledních hodinách.

Cena zájezdu (při obsazení 7 osobami):    cca 18.000,- Kč