FRANKFURT, BRUSEL, ŠTRASBURK


Termín:      3. - 9. března 2018

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v sobotu pozdě večer, noční přesun do Frankfurtu n. Mohanem.

2. den: Dopoledne výklad o ECB, prohlídka historické i moderní části Frankfurtu, odpoledne navštívíme Lovaň – největší univerzitní město Belgie, ubytování.

3. den: Antwerpy, Bruggy a Gent - okruh po krásných historických belgických městech, zde společné prohlídky i osobní volno. Ubytování opět v Lovani.

4. den: Celodenní pobyt v Bruselu – v historickém centru náměstí Grote Markt, radnice, panáček Manneken Pis, katedrála sv. Michala atd. Odpoledne návštěva vzdělávacího střediska Parlamentarium a od 15.30 přednáška v Evropském parlamentu, setkání s paní europoslankyní Martinou Dlabajovou vč. účasti na prezentaci projektu „PročByNe?“ Ve zbytku dne volno v centru Bruselu, večer návrat na stejné ubytování do Lovaně.

5. den: Osobní volno v centru Lovaně, kolem poledne odjezd do Waterloo, zde krátká zastávka. Navečer společná prohlídka a krátké osobní volno v Lucemburku, večer ubytování v hotelu IBIS budget poblíž Metz na trase do Štrasburku.

6. den: Celý den strávíme v alsaské metropoli Štrasburku: od 11.00 hodinová přednáška v Radě Evropy, odpoledne společná prohlídka areálu evropských institucí s odborným výkladem a následně pak procházka historickým centrem města. Po skončení dostatek osobního volna v centru, večer odjezd do ČR.

7. den: Návrat do Zlína v pátek 9. března v ranních hodinách.

Hrazenou součástí programu je doprava luxusním autobusem vč. všech poplatků, 4x ubytování v hotelech IBIS budget se snídaněmi formou švédských stolů, příspěvek na stravu ve výši 40 €/os., průvodce, pojištění léčebných výloh a odpovědnosti za škodu v zahraničí. Na osobní nákupy a další útratu si vyměňte € podle vlastní úvahy, doporučuji alespoň 30 €.

Zájezd byl uhrazen z prostředků Evropského parlamentu.

zpět na přehled zájezdů

 

Evropský parlament Štrasburk


Termín:      14. - 17. dubna 2018

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Moravy v časných ranních hodinách, přesun přes ČR a SRN do Francie. Krátká zastávka u Technického muzea v Sinsheimu v SRN, kolem 17.00 večeře v restauraci Flunch ve Štrasburku. Večer ubytování v hotelu IBIS ve Štrasburku a pěší prohlídka historického centra alsaské metropole.

2. den: Celodenní okruh Alsaskem: projedeme část tzv. Alsaské vinné cesty, kde navštívíme malebnou vesnici Riquewihr, nedaleké městečko Kaysersberg a podíváme se také do města Colmar. V 17.00 večeře v restauraci typu „all-you-can-eat“ poblíž hotelu, individuální osobní volno v centru města.

3. den: Dopoledne osobní volno k dalším návštěvám památek či nákupům. V 15.30 začíná v EP povinná prezentace o Evropském parlamentu, po skončení které se půjdeme podívat na část plenárního zasedání. Od 19.00 slavnostní večeře s paní europoslankyní Olgou Sehnalovou, odjezd ze Štrasburku ve večerních hodinách, noční přesun do ČR.

4. den: Návrat do na Moravu v dopoledních hodinách v úterý 17. dubna.

Hrazenou součástí programuprogramu je doprava luxusním autobusem, 2x ubytování v hotelu IBIS (2 osoby na pokojích se soc. zařízením), 2x hotelová snídaně formou švédských stolů, sobotní a nedělní oběd ve Štrasburku, slavnostní pondělní večeře s paní europoslankyní Olgou Sehnalovou, odborný průvodce, pojištění léčebných výloh, odpovědnosti za škodu v zahraničí a CK proti úpadku.

Doporučené kapesné na WC cestou, suvenýry a drobné občerstvení je podle nákupních zájmů od 10 € výše.

Zájezd byl uhrazen z prostředků Evropského parlamentu.

zpět na přehled zájezdů

 

Belgie a Holandsko


Termín:      18. - 22. dubna 2018

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ze Zlína v podvečerních hodinách ve středu 18. dubna 2018, noční přesun přes SRN do Belgie.

2. den: Celodenní prohlídka Bruselu - “hlavního města Evropy“ s návštěvou Parlamentaria – informačního centra Evropského parlamentu a Evropské unie. V centru města uvidíme všechny významné a důležité stavby a památky, bude i dostatek osobního volna. Navečer odjezd na ubytování do hotelu IBIS budget v Antwerpách. Pro zájemce případná večerní prohlídka města.

3. den: Dopoledne zavítáme do Rotterdamu, kde se podíváme na zajímavou moderní architekturu. Odpoledne budeme pokračovat do Keukenhofu, zde prohlídka květinové zahrady (viz https://keukenhof.nl/en/#discover-the-park). Den zakončíme v malebné vesničce Volendam u zálivu Ijseelmeer. Večer ubytování v hotelu King´s Inn v centru Alkmaaru.

4. den: Dopoledne navštívíme skanzen Zaanse Schans. Odpoledne a večer strávíme v Amsterdamu, navštívit můžeme např. Rijksmuseum, pro zájemce zajistíme plavbu lodí po grachtech atd. Dostatek osobního volna, večer odjezd domů.

5. den: Návrat do Zlína je plánován v ranních hodinách v neděli 22. 4. 2018.

Cena zájezdu:     4.800,- Kč

Tato cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem vč. všech poplatků, 1x ubytování v hotelu IBIS budget v Antwerpách (3 osoby na pokoji), 1x ubytování v King´s Inn Hotel + Hostel v Alkmaaru (2 – 4 osoby na pokoji); snídaně v obou místech je možno přiobjednat za 7,50 € resp. 9 €, průvodce, pojištění léčebných výloh a CK proti úpadku, nezahrnuje stravu a vstupné – doporučujeme cca 40 €.

zpět na přehled zájezdů

 

Holandsko aneb s Komenským do země tulipánů


Termín:      8. - 13. května 2018

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ze Zlína v odpoledních hodinách, v ČR zastávka na večeři, noční přesun přes SRN do Holandska.

2. den: Dopoledne se budeme věnovat květinové zahradě v Keukenhofu, odpoledne navštívíme opevněný Naarden a zdejší Muzeum J. A. Komenského. Ubytování poblíž Amsterdamu.

3. den: Dopoledne zavítáme do hlavního města Haagu včetně zastávky v přímořských lázních Scheweningen. V centru Rotterdamu se pak podíváme na zajímavou moderní architekturu. Fakultativně návštěva parku miniatur Madurodam v Haagu nebo věže Euromast v Rotterdamu. Stejné ubytování u Amsterdamu.

4. den: Návštěva burzy sýrů v Goudě, přejezd do Volendamu - podle možností se podíváme do výrobny sýrů a dřeváků. Odpoledne strávíme ve skanzenu lidové architektury Zaanse Schans. Večer bude následovat seznamovací procházka Amsterdamem. Stejné ubytování v hotelu IBIS budget.

5. den: Celodenní program v Amsterdamu: projížďka lodí po grachtech, společná procházka historickým centrem, návštěva Rijksmusea a brousíren diamantů, dostatek osobního volna. Noční přejezd do ČR.

6. den: Návrat do Zlína je plánován v dopoledních hodinách.

Cena zájezdu:     6.700,- Kč

Tato cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem vč. všech poplatků, 3x ubytování ve vícelůžkových pokojích v King´s Inn Hotel + Hostel v Alkmaaru, průvodce, pedagogický dozor, pojištění léčebných výloh a CK proti úpadku, nezahrnuje další stravu a vstupné – doporučujeme cca 30 €.

zpět na přehled zájezdů

 

Letní sportovní kurz Rakousko – Salza


Termín:      18. - 22. června 2018

Charakteristika: Sportovní vodácký kurz s tábořením pod stany na jednom místě. Cílem kurzu je seznámit účastníky s technikou a taktikou jízdy, bezpečností na vodě, jízdou na nafukovacích kanoích, zásadami pobytu v přírodě a v neposlední řadě také poznání přírodních krás Rakouska. Spí se ve vlastních stanech, během kurzu se studenti stravují z vlastních zásob, eventuálně mohou využít místní obchod nebo restauraci.

Popis místa: Obec Wildalpen leží v údolí řeky Salzy jižně od pohoří Hochschwab, mezi známým poutním místem Mariazell a zimním střediskem Hochkar. Od Zlína je vzdálena asi 400 km, z hraničního přechodu Hatě je to přibližně 220 km. Doprava je zajištěna luxusními busy, které zůstávají po celou dobu pobytu na místě a každý den nás doprovázejí na jednotlivých úsecích plavby.

Sjížděná řeka, délka, zabezpečení: Salza protéká severní částí spolkové země Štýrsko mezi dvoutisícovými vrcholy. Jedná se patrně o nejpěknější rakouskou řeku, která zaručuje během sezony dostatečný vodní stav, nenajdeme zde žádné umělé jezy či další výtvory lidské činnosti. Dle vodního stavu se sjíždí až 50 km v pěti etapách, některé zajímavé úseky i několikanásobně, vše na nafukovacích samovylévacích gumových člunech zn. RIO nebo YUKON pro dvě osoby. Odborně vyškolení a zkušení instruktoři jsou zde k dispozici v počtu podle platných školských předpisů – tedy jeden instruktor na pět lodí studentů.

Obtížnost toku: WW I – III podle vodního stavu.

Tábořiště: Ubytování na celý týdenní pobyt je zajištěno ve velmi dobře vybaveném kempu v obci Wildalpen. Najdeme zde čisté umývárny s teplou vodou a WC, sušárnu, jednoduchou společenskou místnost, k dispozici gril + dřevěné uhlí na steakování, míče, společenské hry...

Zajišťované vybavení: Lodě RIO, YUKON, pádla, vesty, neopreny, přilby, elektrická nafukovala, pumpy; gril, míče, hry.

Nutná výbava: Studenti potřebují vlastní stan, spacák a karimatku nebo nafukovací matraci, ve skupinkách vařiče + drobné nádobí s příbory, jídlo na 5 dnů, na vodu plavky, staré tenisky, dále doporučujeme triko s krátkým rukávem a „šusťákovou“ bundu s dlouhým rukávem proti případnému spálení, sluneční brýle. Do kempu běžné oblečení pro pobyt v přírodě.

Cena zájezdu (4 noci v kempu a 5 dní na vodě):     5.200,- Kč

Tato cena zahrnuje dopravu, poplatek za kemp a el. proud ve Wildalpenu, půjčovné vodáckého materiálu, sportovní připojištění léčebných výloh v zahraničí a odpovědnosti za škodu, DPH a služby odborných instruktorů. Nezahrnuje náklady na stravu!

zpět na přehled zájezdů

 

Rakousko + Německo


Termín:      17. - 21. září 2018

Program zájezdu:

1. den: Ráno odjezd z Otrokovic a přesun do západních Čech. Po cestě doly v Příbrami a exkurze v pivovaru v Plzni, ubytování zámek Trhanov.

2. den: Ráno odjezd do SRN, prohlídka katedrály a centra Regensburku, kolem poledne příjezd do Mnichova. Zde návštěva Olympijského parku (případně i 291 m vysoké Olympijské věže nebo Muzea BMW) a v historickém centru společná prohlídka významných pamětihodností. Po ukončení programu odjezd do Rakouska, ubytování v Salzburku v hotelu IBIS budget.

3. den: V okolí Berchtesgadenu vyjedeme do Orlího hnízda – horského sídla Adolfa Hitlera. Po skončení prohlídky navštívíme zdejší dokumentační středisko. Odpoledne návštěva blízkých solných dolů. Zastávka u malebného jezera Königssee. Návrat do Salzburku na stejné ubytování ve večerních hodinách.

4. den: Dopoledne přejedeme do centra Salzburku a prohlédneme si všechny významné památky rodného města W. A. Mozarta. Návštěva vzdělávacího střediska Haus der Natur. Odpoledne přejezd do oblasti tzv. Solné komory, kde navštívíme známou vesnici Hallstatt u stejnojmenného jezera a lázně Bad Ischel, stejné ubytování.

5. den: Cestou domů navštívíme Linec, koncentrační tábor Mauthausen a Melk, odkud dál projedeme malebným údolím Wachau. Návrat do Otrokovic ve večerních hodinách v pátek 21. září 2018.

Předběžná cena zájezdu:     5.800,- Kč

Tato cena zahrnuje:

 • dopravu luxusním autobusem včetně všech poplatků a daní
 • 1x ubytování v západních Čechách u hranic a 3x ubytování v A&O hostelu v centru Salzburku ve vícelůžkových pokojích + zde 3x snídaně
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí, odpovědnosti za škodu a CK proti úpadku
 • průvodce, pedagogický doprovod a DPH
 • uvedená cena nezahrnuje fakultativní vstupy (cca 250,- Kč a 30 €) a další stravu
 • zpět na přehled zájezdů

   

  CERN + TECHNORAMA


  Termín:      4. - 9. října 2018

  Program zájezdu:

  1. den: Odjezd ze Zlína v podvečerních hodinách, v ČR podle zájmu zastávka na večeři, noční přesun přes SRN do Švýcarska.

  2. den: Nejprve navštívíme výrobnu čokolády zn. Cailler v Bulle a sýrů zn. Gruyere ve stejnojmenné obci, kterou si také prohlédneme. Odpoledne u Ženevského jezera poznáme lázeňské město Montreaux a centrum Lausanne. Ubytování v hotelu Formule 1 poblíž střediska CERN v Ženevě.

  3. den: Celodenní pobyt v Ženevě: od 9.00 odborná exkurze v CERNu, odpoledne navštívíme některé ze zdejších muzeí, ve zbytku dne společná prohlídka města s osobním volnem u jezera a světoznámé fontány, stejný nocleh.

  4. den: Dopoledne zavítáme do hlavního města Bernu a podle počasí budeme pokračovat buď v poznávání horských masivů centrálního Švýcarska, anebo navštívíme další známá střediska Interlaken a Lucern - program bude přizpůsoben počasí! Večer ubytování v hotelu IBIS budget v Curychu.

  5. den: Dopoledne si projdeme centrum největšího města země Curychu. Dále bude naše exkurze pokračovat do Winterthuru a zdejšího vědeckého parku TECHNORAMA, kde strávíme celé odpoledne. V podvečerních hodinách zastávka v Kostnici, noční přejezd přes SRN, návrat v ranních hodinách.

  6. den: Návrat do Zlína je plánován v ranních hodinách v úterý 9. října 2018.

  Předběžná cena zájezdu:     6.200,- Kč

  Tato cena zahrnuje:

 • dopravu luxusním autobusem vč. mýtného, všech poplatků a silničních daní
 • 2x ubytovaní v hotelu Formule1 v Ženevě a 1x v hotelu IBIS budget v Curychu, pro zájemce možnost dokoupení snídaní
 • pojištění léčebných výloh a CK proti úpadku
 • průvodce, pedagogický doprovod a DPH
 • uvedená cena nezahrnuje náklady na vstupné ve výši cca 30 CHF a další stravu
 • zpět na přehled zájezdů