vodácký kurz vltava


Termín:

Podle dohody, ideální varianta je odjezd v pondělí brzy ráno a návrat v pátek večer - 5 dní na vodě. Kurz doporučujeme realizovat od května do září.

Charakteristika:

Sportovní vodácký kurz s ubytováním ve vlastních stanech nebo chatkách na jednom místě. Cílem je seznámit frekventanty s technikou a taktikou jízdy a bezpečnosti na vodě, jízdou na nafukovacích kanoích Yukon a Pálava. Dále pak poznání přírodních, kulturních a technických památek v romantickém údolí Vltavy (Čertovy proudy, Čertova stěna, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna, Dívčí Kámen). Doprava je zajištěna luxusními autobusy, které nás doprovázejí na jednotlivých úsecích plavby.

Sjížděná řeka, délka, zabezpečení:

Nejdelší česká řeka protéká naší republikou od Šumavy po Mělník, nejzajímavější úseky jsou v jejím horním toku. Během kurzu se sjíždí úsek Vyšší Brod - Boršov - celkem 47 km ve 4 etapách + úvodní výcvik na klidné vodě. Zastávky s prohlídkami památek a osobním volnem v turisticky atraktivních místech! Odborně vyškolení a zkušení instruktoři jsou zde v počtu podle platných školských předpisů - tedy jeden instruktor na pět lodí studentů.

Obtížnost toku:

WW I po celé délce splavovaného úseku.

Kemp:

Ubytování na celý pobyt je zajištěno ve stanech nebo čtyřmístných chatkách v solidně vybaveném kempu Na Pískárně. Najdeme zde čisté umývárny a WC, hřiště, obchody s potravinami, restauraci, k dispozici bude gril a dřevěné uhlí na steakování.

Vybavení zajišťované CK:

Yukony nebo Pálavy (nafukovací dvoumístné lodě), pádla, vesty, pumpy; gril, míče, hry.

Nutná výbava:

Studenti potřebují plavky, staré tenisky, dále doporučujeme tričko s krátkým rukávem a "šusťákovou" bundu s dlouhým rukávem proti případnému spálení. Do kempu běžné oblečení pro pobyt v přírodě. Pro případ individuálního vaření ešus, příbor, nůž aj.

V případě "stanové" varianty samozřejmě stan, spací pytel, karimatku. Vhodné je kapesné na stravování a vstupy do památek.

Cena zájezdu:     na vyžádání v CK

Tato cena zahrnuje:

  • půjčovné vodáckého vybavení (loď, pádlo vesta)
  • služby vodáckých instruktorů v počtu podle nařízení MŠMT
  • 4x ubytování ve stanech (chatkách) v kempu Na Pískárně
  • náklady na pedagogický doprovod
  • průvodce, DPH

    Cena nezahrnuje náklady na dopravu (celkem cca 38.000,- Kč) a stravování!
  •