vodácký kurz salza


Termín:

Podle dohody, ideální varianta je odjezd v neděli večer a návrat v pátek večer - 5 dní na vodě. Vodácký kurz doporučujeme kurz realizovat od května do září.

Charakteristika:

Sportovní vodácký kurz s tábořením pod stany na jednom místě. Cílem kurzu je seznámit účastníky s technikou a taktikou jízdy, bezpečnosti na vodě, jízdou na nafukovacích kanoích, zásadami pobytu v přírodě a v neposlední řadě také poznání přírodních krás Rakouska. Spí se ve vlastních stanech, během kurzu se studenti stravují z vlastních zásob, ev. mohou využít místní obchod nebo restauraci.

Popis místa:

Obec Wildalpen leží v údolí řeky Salzy jižně od pohoří Hochschwab, mezi známým poutním místem Mariazell a zimním střediskem Hochkar. Od Zlína je vzdálena asi 400 km, z hraničního přechodu Hatě je to přibližně 220 km. Doprava je zajištěna luxusními autobusy, které zůstávají po celou dobu pobytu na místě a každý den nás doprovázejí na jednotlivých úsecích plavby.

Sjížděná řeka, délka, zabezpečení:

Salza protéká severní částí spolkové země Štýrsko mezi dvoutisícovými vrcholy. Jedná se patrně o nejpěknější rakouskou řeku, která zaručuje během sezony dostatečný vodní stav, nenajdeme zde žádné umělé jezy či další výtvory lidské činnosti. Podle vodního stavu se sjíždí až 55 km v pěti etapách, některé zajímavé úseky i několikanásobně, vše na nafukovacích gumových člunech zn. Pálava nebo Yukon pro dvě osoby. Odborně vyškolení a zkušení instruktoři jsou zde k dispozici v počtu podle platných školských předpisů - tedy jeden instruktor na pět lodí studentů.

Obtížnost toku:

WW I - III podle vodního stavu.

Kemp:

Ubytování na celý pobyt je zajištěno ve velmi dobře vybaveném kempu v obci Wildalpen. Najdeme zde čisté umývárny a WC, sušárnu, jednoduchou společenskou místnost, tenisový kurt, k dispozici je gril a dřevěné uhlí na steakování.

Vybavení zajišťované CK:

Yukony nebo Pálavy (nafukovací dvoumístné lodě), pádla, vesty, neopreny, přilby, pumpy; gril, míče, hry.

Nutná výbava:

Studenti potřebují vlastní stan, spací pytel a karimatku nebo nafukovací matraci, ve skupinkách vařiče + drobné nádobí s příbory, jídlo na 5 dnů, na vodu plavky, staré tenisky, dále doporučujeme tričko s krátkým rukávem a "šusťákovou" bundu s dlouhým rukávem proti případnému spálení. Do kempu běžné oblečení pro pobyt v přírodě. Kapesné není potřeba.

Cena zájezdu:     na vyžádání v CK

Tato cena zahrnuje:

  • půjčovné vodáckého vybavení včetně neoprenu
  • služby vodáckých instruktorů v počtu podle nařízení MŠMT
  • 4x poplatek za kemp, místní daň a elektrický proud ve Wildalpenu
  • sportovní připojištění léčebných výloh v zahraničí, odpovědnosti za škodu a CK proti úpadku
  • náklady na pedagogický doprovod
  • průvodce, mapy oblasti, DPH

    Cena nezahrnuje stravování a náklady na dopravu (celkem cca 37.000,- Kč, autobus lze případně doplnit i "nevodáky"). V okolí Wildalpenu můžeme připravit sportovní kurz se změřením na turistiku nebo sportovní hry.
  •