vodácký kurz dunajec


Termín:

Podle dohody, ideální varianta je odjezd v pondělí brzy ráno a návrat v pátek večer - 4 dny na vodě. Sportovní kurz doporučujeme realizovat od května do září.

Charakteristika:

Sportovní vodácký a turistický kurz s ubytováním v soukromých domech v Krościenku nad Dunajcom v Polsku. Cílem je seznámit frekventanty s technikou a taktikou jízdy a bezpečnosti na vodě, jízdou na nafukovacích kanoích a pěší poznání Pienin nebo Vysokých Tater. Doprava je zajištěna luxusními autobusy, které nás doprovázejí na jednotlivých úsecích plavby nebo pěších výletů.

Sjížděné řeky, délky, zabezpečení:

Hraniční řeka Dunajec se sjíždí zpravidla ve čtyřicetikilometrovém úseku Lysá nad Dunajcom - Zabrzeź, přičemž nejpěknější je pasáž tzv. Prielomu Dunajca (cca 16 km). Pro zájemce možnost pronájmu kanálu v Zabrzeźu, zde obtížnost WW III. Cestou zpět do ČR jednoduché sjíždění Oravy nebo Váhu v délkách kolem 10 km. Při zrušení turistického programu v Pieninách je možný i sjezd řeky Poprad. Odborně vyškolení a zkušení instruktoři jsou zde v počtu podle platných školských předpisů - tedy jeden instruktor na pět lodí studentů.

Obtížnost toku:

WW I - II, umělý kanál WW III

Ubytování:

Na celý pobyt je zajištěno v privátních domech, ve kterých najdeme vybavené kuchyně a samozřejmě běžné sociální zařízení. Možnost sportování v nedalekém kempu. Ve městě mnoho obchodů s potravinami, podniků rychlého občerstvení, restaurací, k dispozici bude gril a dřevěné uhlí na steakování.

Vybavení zajišťované CK:

Yukony nebo Pálavy (nafukovací dvoumístné lodě), pádla, vesty, přilby, pumpy; gril, míče, hry.

Nutná výbava:

Účastníci potřebují plavky, staré tenisky, dále doporučujeme tričko s krátkým rukávem a "šusťákovou" bundu s dlouhým rukávem proti případnému spálení. Na turistiku vhodnou obuv do hor. Doporučujeme kapesné na stravování - poznáte polskou kuchyni, ceny jako v ČR.

Cena zájezdu:     na vyžádání v CK

Tato cena zahrnuje:

  • půjčovné uvedeného vodáckého vybavení na 4 dny
  • služby vodáckých instruktorů v počtu podle nařízení MŠMT
  • 4x ubytování v privátních domech v Polsku
  • sportovní připojištění léčebných výloh v zahraničí, odpovědnosti za škodu a CK proti úpadku
  • náklady na pedagogický doprovod
  • průvodce, mapy oblasti, DPH

    Cena nezahrnuje náklady na dopravu (celkem cca 35.000,- Kč) a stravování!
  •